Program 2021

Ahoj moře

Pátek 4.6.2021 - 19:00

Crossband, Jarda kříž
Do hlavy brouk

sobota 5.6.2021

Schodiště

pátek 18.6.

2021

Vltava

sobota 19.6.2021

A bude hůř

pátek 16.7.2021

Kozičky

sobota 17.7.2021

Znouzecnost

pátek 30.7.2021

Květy

sobota 31.7.2021

Neřež

pátek 13.8.2021

Mirek kemel trio

sobota 14.8.2021

Lety mimo

+ The slots

pátek 27.8.2021

big s

sobota 28.8.2021

PivoTest Bylany 2021

11.září 2021

Flat Fly
Jamchestra
Ty Syčáci

Akce na Statku U Jelínků

Ahoj moře

ahojmore2
pátek 4. června

Kapel Ahoj Moře vznikla v roce 2012 jako akustický dýchánek basy, banja, kytary a zpěvu. Později se ke kapele připojila flétna a nakonec také trubka a bicí. Vzhledem k tomu, že většina členů kapely má základy v tvrdší muzice, začala se časem muzika přiostřovat až do současné podoby, kdy hrajeme směsici všech možných žánrů od country až po hardcore. A my ze Statku se těšíme na další skvělou párty, kterou Ahoj moře ale jako fakt umí rozjet.

Crossband

sobota 5.června

Hudební skupinu Crossband založili bratři Jaroslav a Stanislav Křížovi s Michalem Walterem a Vítkem Blažkem. Postupně do kapely dorostl i Vítkův mladší bratr Martin Blažek. V hudbě této kapely se mísí různé hudební styly – rock, pop-rock, blues a folk. Skupina Crossband odehrála několik set koncertů v České republice, na Slovensku, v Polsku a Německu, zahrála mimo jiné na velkých českých festivalech Benátská noc, Votvírák, Sázava fest či Noc plná hvězd. Nejznámější písní se ovšem stal hit „Rozhodčí“, jež vyšel v květnu 2014 a pronikl do éteru českých rádií

Jarda Kříž

sobota 5.června

Jarda Kříž je významnou osobností nymburské kulturní scény. Kromě působení v úspěšné kapele Crossband, ve které nejen zpívá, ale skládá i hudbu a texty, se realizuje i jako divadelní principál, režisér a podniká hned v několika dalších oborech. A jelikož se rozhodl jít i cestou sólových vystoupení, přivítáme ho první červnovou sobotu i u nás na Statku.

Do Hlavy Brouk

181260504_468664427701981_8448762972245080218_n
sobota 5.června

Do hlavy brouk je parta kámošů a vesnickejch muzikantů. Být v kapele podle nich znamená, že moje pivo je tvoje pivo, moje cígo je tvoje cígo a společnej čas je láska. Od roku 2013 jezdí kam se dá s crossover rock‘n‘roll peckama vlastní výroby. A jejich muzika stojí za to

Schodiště

schodiště2
pátek 18. června

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu. K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Vltava

download
sobota 19. června

Zakládajícím, ústředním členem, frontmanem a autorem naprosté většiny repertoáru kapely je Robert Nebřenský. Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších českých rockových skupin, je pro ni typická kompoziční nápaditost, složitá a pestrá instrumentace a básnické, někdy surrealistické texty.  Tvorba kapely vtipně kombinuje všemožné rockové a popové styly a často se pohybuje na hraně parodie.

(zdroj: wiki)

A bude hůř

ABH3
pátek 16. července

„A bude hůř sami svůj styl označují jako underpunk. Tím je třeba rozumět ryčnou, údernou a neučesanou, přesto stále ještě dostatečně melodickou muziku vycházející z i klasického punk rocku, kterou však do jiné filozofické roviny posunují texty. Skupina je totiž inspirována tradicemi českého nejen literárního undergroundu, a tím pádem se vysvětluje ona první část složeniny, kterou ABH vymysleli jakožto označení vlastního tvůrčího počínání…“ 

(Petr Korál, hudební publicista)

Kozičky

057-large
sobota 17. července

Kozičky již podruhé rozvibrují stodolu našeho Statku. A věřte tomu, že tahle parta zkušených muzikantů nehraje jen tak obyčejný punk, ale přímo „polabský punk“. Energie a vtip z nich přímo srší. 

Znouzecnost

pátek 30. července

Je vůbec potřeba Znouzecnost – Znouzi – ZNC – představovat? Jedna z největších legend na tuzemské hudební scéně. Kapela, která je sice považována za punkovou, ale dokáže stejně dobře napsat a zahrát folkovou či popovou skladbu. Navíc jim to pořád hraje skvěle.

Květy

sobota 31. července

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. 
Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.
Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií a také vyhrála třikrát cenu Anděl v žánru Alternativní hudba. Kapela nahrála písně pro televizní seriál Svět pod hlavou. 

(zdroj: wiki)

Neřež

pátek 13. srpna

Česká folková kapela, která volně navázala na legendární skupinu NEREZ. Působila i jako doprovodná kapela Jaromíra Nohavici, či Marie Rottrové. V roce 2010 dostal Zděněk Vřešťál a Neřež příležitost složit hudbu k filmu Román pro muže.

Mirek Kemel Trio

sobota 14. srpna

Mirek Kemel zpívá své autorské písně a doprovází se na akordeon, kytaru a ukulele. V triu aktuálně vystupuje s Vlastimilem Konopiským (akustická a elektrická kytara) a Tomášem Görtlerem (akordeon). Jejich muzika balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Vždy jde především o osobní zpověď autora, který do textů vtěluje své vnímání života a světa v mnoha zjevných i pouze tušených aspektech. Písničky jsou založené na básnických textech a jednoduché melodii. Dalo by se říci, že Mirek Kemel vychází z podobných kořenů jako například Vašek Koubek, Jaromír Nohavica, Radůza, Krausberry, Vladimír Mišík nebo Traband. A pokud vám je jeho jméno povědomé i jinak, vězte, že jeho kreslené karikatury určitě znáte.

Lety Mimo

pátek 27. srpna

Lety mimo se pohybují na tuzemské scéně již od devadesátých let a za tu dobu stihli odehrát hezkou řádku koncertů (určitě něco přes tisíc). V rámci hudebního spektra stáli vždy někde mezi alternativním rockem, tvrdší elektronikou a mainstreamem, což dokládá jejich schopnost s úspěchem předskakovat tak žánrově rozličným kapelám jako HIM, Liquido, Young Gods, Killing Joke, Supergrass a nebo řadu let také Třem sestrám. Je to dané hlavně tím, že Lety mimo vždycky bavilo míchat různé hudební vlivy a tím si vytvořit vlastní a nezaměnitelný styl, který sami nazývají Space punk. Začátkem roku 2019 Lety Mimo vydávají své v pořadí již šesté řadové album Civilizace 3000. Skladby na desce se stylově pohybují od klasických kytarovětanečních písní, přes svérázné blues, až po neočekávaně jemné polohy.

The Slots

pátek 27. srpna

Večerní koncert kapely Lety Mimo rozjedou The Slots. Skupina působí na scéně od roku 2001 a v posledních měsících se vrhla do tvorby s novou energií.

BIG S

sobota 28. srpna

Big S je čáslavská kapela, která vznikala na konci roku 2016 z party přátel poslouchajících různé žánry a vnímajících muziku dosti odlišně. Styl , který Vám tento band bude přinášet se s určitostí nedá zaškatulkovat. Mějte strach snad ze všeho co je možné na nástroje vytvořit.

Informace pro návštěvníky

Brány Statku u Jelínků jsou otevřeny v pátek vždy minimálně 2 hodiny a v sobotu minimálně 3 hodiny před začátkem koncertu.

Pokud není uvedeno jinak, začínají kapely hrát v 19:30 a končí v 22:00. Přijďte ale včas, abyste se stihli před koncertem v klidu občerstvit, posedět, pobavit se s přáteli, či najít nové.

Po vystoupení zapalujeme oheň, u kterého jste vítání i se svými hudebními nástroji a vybroušenými hlasy. Nebo prostě jen poseďte. Je jen na vás, zda vyhasne před půlnocí nebo u něj přivítáte první sluneční paprsky a jako slušní lidé půjdete spát za světla. To vše samozřejmě s ohledem na dobré sousedské vztahy a vesnickou pospolitost (nebudeme sousedy budit, že ano?)

Členové spolku mohou stanovat na zahradě Statku U Jelínků ve vlastních stanech, a to zcela zdarma, případně po předchozí domluvě využít za zvýšený příspěvek na akci i další formy ubytování v areálu Statku. Ráno se o vás postaráme, včetně snídaně. A zůstat u nás můžete klidně celý víkend od pátku do neděle.

Každý návštěvník - člen - přispívá na náklady spojené s pořádáním akce členským příspěvkem ve výší 150-300,- Kč, dle typu akce. A dále dobrovolným příspěvkem na občerstvení, kdy množství občerstvení přímo vychází z výše tohoto příspěvku. Více informací obdržíte přímo u vstupu do areálu Statku.
18-gallery2.jpg

Kontaktujte nás

Statek U Jelínků, z.s.

Bylany 25, 284 01, Miskovice

605252630

statekujelinku@gmail.com